DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 10.01.2011 20:00:51 

SLATIŇANY - MĚSTO KONÍ

UBYTOVÁNÍ OBČERSTVENÍ-SLUŽBY
Protože doufám,že se u nás ve Slatiňanech zdržíte,a to nejen jeden den,ale třeba celý týden,chtěl bych Vám zde prezentovat ,jaké nabídky občerstvení a ubytování se Vám u nás dostane,a to nejen u nás,ale i v nejbližším okolí,kam snad také zavítáte při svém poznávání města .Někde připojím svoje vlastní postřehy,snad Vás to zaujme...Černé podtržené nadpisy- po kliknutí se zobrazí fotografie zařízení,modré nadpisy - po kliknutí se dostanete na vlastní webové stránky zařízení.Chtěl bych jen podotknout,že pořadí zařízení není žádným žebříčkem kvality.Co bych Vám doporučil se dočtete sami.
Samozřejmě to není vše,budu přidávat postupně,mějte se mnou trpělivost.

OBČERSTVENÍ U HŘEBČÍNA - Tuto "občerstvovací stanici" uvádím na prvním místě,protože když přijedete autem                 k hřebčínu,je to první na co narazíte,protože je zde přímo u pastvin i placené parkoviště (20 Kč/celý den) .Pokud se chcete občerstvit, můžete si koupit dobrou zmrzlinu,pivo Budvar,limonádu,kávu.Placené WC. V areálu hřebčína je také malá cukrárnička a prodej suvenýrů.V samotné Kaštance (sami uvidíte,proč se tomu tak říká) raději neparkujte,mohli byste mít problém s Policií a taky s koňmi,když se zahánějí...A stálo by Vás to určitě více,jak tu dvacku za parkovné.

MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ :

PENZION A RESTAURACE U ZÁMKU ,SLATIŇANY - Jak už název napovídá,je zde restaurace i penzion.Objekt je u přístupové cesty k zámku,u hlavní silnice.Kromě velice pěkně zrekonstruovaných prostor restaurace byl v patře vybudován penzion.Je zde i možnost venkovního sezení.Pokud byste ale chtěli zajít na večeři,vaří se zde pouze do 21,00 hod.Ale zato velice dobře a za dobré ceny.Točí se pivo Rychtář a Plzeň,samozřejmě velký výběr nealkoholických nápojů.Co se týká jídla,asi nejlepší ve Slatiňanech.Můj tip pro Vás.

HOSTINEC OBORA,SLATIŇANY/TRPIŠOV - Na webové prezentaci hostince je sice uvedeno "Zájezdní hostinec OBORA Trpišov u Chrudimi,ale vězte,že Trpišov je místní částí Slatiňan (cca 3 km).Vesnice je vstupní branou do obory Slavice (viz TURISTIKA).Myslím,že se vše podstatné dozvíte na internetových stránkách hostince.

MLÝN SKÁLY,ŠKROVÁD - Ubytování v opravdu krásné a tiché oblasti v místní části Slatiňan,Škrovádu.Po restituci byl mlýn velmi pěkně zrekonstruován a je stále alespoň částečně funkční.Ubytování v chatkách a apartmánech.Na rybníku zvaném "Fousák" možnost rybolovu a jízdy na loďkách.Tenisový kurt. Klid a pohoda.

MOTOREST A PENZION BONET,SLATIŇANY
  - Na rodinný motorest s penzionem narazíte hned jak do Slatiňan přijedete od Žďáru nad Sázavou.Příjemné posezení třeba v kryté zahrádce s koutkem pro děti.Penzion nabízí 7 pokojů s vlastním sociálním zařízením a TV.

CHALUPA "U PECHÁČKŮ",SLATIŇANY - Ubytování v chalupě na břehu řeky,na dohled od zámku.Kapacita ubytování  4+1,standartní vybavení,bez televize.Veškeré potřebné služby (potraviny,restaurace,cukrárna,bankomat,pošta)najdete v okruhu max.400 m...
Telefon : 469 681 306, 736 443 434

UBYTOVNA TJ SPARTAK,SLATIŇANY - Plovárna "přes ulici",vedle ubytovny tenisové kurty ,volně přístupné travnaté fotbalové hřiště,restaurace cca 100 m.To by mohl být dobrý tip na ubytování,ne ?Bohužel kapacita je po většinu roku vyčerpána ubytováním zahraničních dělníků fy FOXCONN...Ale za optání nic nedáte.Pokud by náhodou bylo volno,osobně bych nedoporučoval ubytovávat se v objektu tribuny.

UBYTOVÁNÍ U TEJNECKÝCH,ŠKROVÁD
Ubytování v patře rodinného domu,v klidné místní části města Slatiňany.
Telefon : 605 173 682, 469 682 491OBČERSTVENÍ :

KRČMA KRÁLE ARTUŠE,SLATIŇANY
- Jak už název napovídá,jde o stylovou hospodu.V hospodě se sice nevaří,ale můžete si jídlo nechat dovézt podle rozvozového lístku chrudimské restaurace Pizzeria Balustráda.Chtěl bych ale předem upozornit,že hospoda je doménou především mladých...
Jednoznačně ale doporučuji navštívit,patří mezi můj tip pro Vás.

RESTAURACE MONACO,ŠKROVÁD - Kdo navštíví Slatiňany,měl by zajít i do výletní Restaurace Monaco.Kdo je tady na jeden den,má většinou program - zámek,hřebčín,výběhy starokladrubských vraníků,Kočičí hrádek a Monaco.Venkovní posezení je příjemné,nově je nad Monacem postavena malá venkovní tělocvična.V okolí restaurace se několikrát do roka scházejí běžci při Malé a Velké ceně Monaca.V r.2007 se zde dokonce běžel 1.ročník Monackého maratonu...

HOSPODA "U PŮHONÝCH",ŠKROVÁD

HOSPŮDKA "U BÉDI",SLATIŇANY

RESTAURACE POD KOPCEM,ŠKROVÁD

RESTAURACE STŘED,SLATIŇANY

PIVNICE U KLÁŠTERA,SLATIŇANY

RESTAURACE NA STADIONĚ,SLATIŇANY

OKÉNKO U STADIONU,SLATIŇANY

RESTAURACE U CHRBOLKŮ,SVÍDNICE

RESTAURACE NA HŘIŠTI,SVÍDNICE

CUKRÁRNA U JANEČKOVÝCH,SLATIŇANY

CUKRÁRNA FONTÁNA,SLATIŇANY

ZMRZLINA POTRAVINY MÁLEK


DALŠÍ SLUŽBY
Co ještě najdete v našem malém a věřím,že pro turisty a nejen pro ně přitažlivém městečku ? Vezmu to podle hlavní silnice,od Chrudimi - co by se Vám tedy mohlo hodit :
Zdravotní středisko,masážní salon,Second hand,Holičství a kadeřnictví,Elektro-Pešek,Rámařství a prodej kávy,čajů,lékárna,Prodej květin,Potraviny,Řeznictví Francouz,Trafika,Pošta,Oděvy,Drogerie-Trafika-Potraviny Květ,Pekárna,Galanterie,Pojišťovna UNIQA,Pošta,Papírnictví U Tejneckých,Papírnictví Adriana Drášilovi,Prodej vojenského materiálu,Autoservis Pilař+Víšek,Videpůjčovna + kurzové sázky + sběrna SAZKY,Česká spořitelna + bankomat,Květiny Lilium,Prodej koberců,ROVEX - zimní zahrady,Levné oděvy,Potraviny Málek + velkoobchod,Trafika Tuček,Benzinová pumpa