DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 10.01.2011 20:00:51 

SLATIŇANY - MĚSTO KONÍ

VIDEO

Na této stránce bych Vám rád představil Slatiňany i formou krátkého videa,ať už pořízeného fotoaparátem nebo videokamerou (časem).Pokusím se připravit krátké záběry z města,jeho okolí,ale samozřejmě také "ze života"Hřebčína Slatiňany.Předem se omlouvám za to,že to bude převážně o starokladrubském vraníkovi - to je podle mě spolu se zámkem největší turistická atrakce Slatiňan.Postupně sem přenesu videa,která jsou teď umístěna na n-joy.cz a doufám,že brzo přibudou nová .

Jedno z prvních hříbat r.2007.avi (3945 kb)
Na pastvinách u parkoviště pod hřebčínem jsou zjara k vidění takové menší "jesle" s nejmladším potomstvem starokladrubského vraníka.Občas se povedou natočit i zajímavé věci,tady taková ukázka synchronizace pohybu potomka a matky.

Hříbě koně převalského.avi (1750 kb)
Kousek od zámku,směrem do parku,je výběh koně Převalského.Dnes už je klisna Lima trochu větší...

Starokladrubský vraník na pastvě.avi (5908 kb)
Na pastvinách v Kaštance,pod Švýcárnou,nad Klapačkou - různě se dá nazvat tohle místo,ale starokladrubské vraníky tady najdete každý rok.

Rychlostní zkouška.avi (3983 kb)
Na stejném místě (viz výše).Náhodou se povedlo "sladit" pohyb hříběte a projíždějícího auta.Snad to vypadá zajímavě...

Hříbata 2007.avi (6233 kb)
Tentokrát opravdu těsně nad Klapačkou,taková poklidná rodinná idylka.

Když jdou koně "bydlet"(16177 KB)
Takhle to vypadá,když se ve Slatiňanech zahánějí koně.Klisny starokladrubského vraníka se svými hříbaty v Kaštance těsně u hřebčína.A proč je v titulku to bydlení ? No,tenhle termín používá jeden můj známý z hřebčína a mě se to líbí.Poprvé jsem ho slyšel loni,když jsem se byl na Den koní podívat ve stájích a on se mě ptal,jestli se jdu podívat,jak koně bydlí...